STRONY INTERNETOWEJ PARAFII POD WEZWANIEM MATKI BOŻEJ WSPOMOŻENIA WIERNYCH W DOBCZYCACHWWW.PARAFIADOBCZYCE.PL

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z PRZEPISAMI OCHRONY DANYCH

Szanowny użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym pragniemy zwrócić Twoją uwagę na kilka istotnych kwestii związanych z przetwarzaniem Twoich danych:

Parafia p.w Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach przywiązuje szczególną wagę do poszanowania prywatności użytkowników odwiedzających Serwis www.parafiadobczyce.pl oraz dokłada starań, aby chronić zgromadzone w nim dane oraz wizerunek osób przed nieuprawnionym dostępem.

Administratorem danych Użytkowników Serwisu jest Parafia p.w Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach, zwana dalej: „Administratorem”.

Inspektorem Ochrony Danych w Parafii p.w Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach jest Jakub Kwaśnik, kom. 794 950 741, email: diod@diecezja.krakow.pl

Dane oraz wizerunek osób mogą być udostępniane przez Administratora podmiotom kościelnym oraz podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie odrębnych przepisów prawa.

Administrator gromadzi dane wyłącznie w celach:

-świadczenia usług drogą elektroniczną,

-pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług.

W ramach działania Serwisu gromadzone są także logi serwera, których przechowywanie jest niezbędne do prawidłowego działania strony. Dane te mogą być wykorzystane w celu administrowania Serwisem. Serwis jest hostowany na serwerze operatora H88 S.A.(cyberfolks.pl).

W Serwisie stosowane są techniczne środki bezpieczeństwa, aby chronić dane przed nieuprawnionym dostępem.

W przypadku zgłoszenia wniosku o usunięcie Pani/Pana danych osobowych i/lub zdjęć z Serwisu, Administrator dokona ich usunięcia bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w ciągu 3 dni od daty zgłoszenia przez Panią/Pana takiego wniosku.

Zebrane dane osobowe nie będą przekazywane poza obszar Unii Europejskiej.

Użytkownikowi Serwisu przysługują następujące prawa odnośnie przetwarzania jego danych osobowych:

-prawo dostępu do treści swoich danych osobowych na zasadach określonych przepisami o ochronie danych osobowych,

-prawo do sprostowania danych,

-prawo do usunięcia danych,

-prawo do wniesienia skargi do organów właściwych ze względu na ochronę danych

osobowych,

-prawo do ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych,

-prawo do bycia zapomnianym.

Oświadczenia i wszelkie korespondencje w zakresie danych osobowych oraz naruszenia prawa do wizerunku proszę kierować na adresy email: diod@diecezja.krakow.pl lub w formie pisemnej, na adres siedziby Administratora: Parafia p.w Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach, 32-410 Dobczyce ul. Kościelna 1 z dopiskiem „ochrona danych osobowych”/ „ochrona wizerunku”.

Informujemy, że w przypadku danych osobowych związanych z działalnością kanoniczną Kościoła Katolickiego, właściwym organem nadzoru jest Kościelny Inspektor Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01–015 Warszawa, kiod@episkopat.pl, natomiast w przypadku danych związanych z pozostałą działalnością: Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (adres: ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).